Modernus logo
English | Bize Ulaşın |
top browse image
Ürünler Hizmetler Destek Hakkımızda
.
theme image
Yazılım Altyapıları
right dot Kısa Bakış


Ürünler / Yazılım Altyapıları
 
 
Yazılım Altyapıları

Yazılım Altyapıları yazılım sistemleri (veya alt sistemleri) için yeniden kullanılabilir tasarımlardır. Bunlar spesifik bir yazılım tipi için bir araya getirilmiş soyutlanmış sınıflar veya kütüphaneler bütünü olarak tanımlanabilirler. (Johnson and Foote 1988; Deutsch 1989).

Yazılım Altyapıları, yazılım tasarımında farklı noktalarda ortaya çıkabilecek tekrarlanan tipte sorunlara taslak biçiminde genel çözüm önerileri şeklinde tanımlanabilecek Yazılım Tasarım Desenleri(Software Design Patterns)'i kullanır.

Uygulama Altyapıları bir uygulamanın standart yapısını oluşturmak için kütüphaneler veya sınıflar topluluğudur. Bir altyapıya ne kadar tekrar kullanılabilir kod eklenirse, yazılım geliştiricinin altyapı üzerine geliştirdiği uygulama için harcayacağı zaman azalır.

Modernus Yazılım Altyapıları

Modernus Yazılım Altyapıları sunucu tarafında bir adet Enterprise Java altyapısı ve istemci tarafında sunucu altyapısıyla birlikte veya bağımsız çalışabilen bir adet uygulama altyapısı'ndan oluşur.

Modernus Sunucu Altyapısı JAAS(Java Authentication Authorization Service) kimlik doğrulama ve yetkilendirme, orta katman nesne önbelleği, orta katman sorgu önbelleği, kalıcılık, iş akışı otomasyonu, senkron ve asenkron durum uyarı servisleri ve uluslararasılaştırma özelliklerini barındırır.

Modernus İstemci Altyapısı istemci önbelleği, istemci nesneleri seviyesinde yetkilendirme, otomatik ana ve detay veri girişi ve veri üzerinde gezmek için otomasyon, birbirine bağlı dropdown kontroller, harici veri giriş editörleri, esnek seçimlik alan yönetimi gibi özellikleri barındırır.

Bu iki altyapının kullanılması uygulamada tasarım ve geliştirme aşamalarını hızlandırıp kolaylaştırır ve test edilip kanıtlanmış yapısı ile uygulamanın başarısını garanti eder.

 
 
© 2006-2014 Modernus
design: iloyd.com