Modernus logo
English | Bize Ulaşın |
top browse image
Ürünler Hizmetler Destek Hakkımızda
.
theme image
Celebris
right dot Kısa Bakış
right dot Göze Çarpanlar
right dot Kullanım Senaryosu
down dot Modüller
right dot image Uçuş Bilgi Sistemi
right dot image Operasyon ve Servis Yönetimi
right dot image Anlaşma Yönetimi
right dot image Kaynak Planlama
right dot image Kalite Yönetimi
right dot image Faturalandırma
down dot Teknoloji
right dot image Celebris Altyapıları
right dot image Celebris İstemcileri
right dot image Celebris Dış Sistemler
right dot image Celebris Raporlar
right dot image Celebris Performans


Ürünler / Celebris / Teknoloji
 
 

Teknoloji

Celebris, büyük ölçekli yazılım geliştirmede standart olan J2EE teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş çok katmanlı bir yazılımdır ve Modernus altyapılarını kullanır.

Sunucu kısmı, J2EE 1.4 uyumlu bir uygulama sunucusu (JBoss 4 test edilmiş ve resmi olarak desteklenmektedir) ve JDBC 1.3 sürücüye sahip bir herhangi bir veritabanına ihtiyaç duymaktadır (MySQL ve Oracle resmi olarak desteklenmektedir). Sunucu seviyesi, işletim sistemi bağımsızdır. Modernus EJB-altyapısı kullanılmaktadır. Kullanılan teknolojiler EJB (Stateless SB, CMP, MDB), JDBC, JavaMail olarak sıralanabilir.

İstemciler, Powerbuilder ejbClient yapısı kullanılarak geliştirilmiş Windows exe'leridir. İstemci bilgisayar üzerinde kurulu bulunan JRE aracılığı ile gerçek iş kurallarını yerine getiren EJB sunucusu ile haberleşirler. Böylece ortaya hızlı, görsel anlamda zengin, kullanımı kolay bir yapı koyulmuş olur. Gerçek iş kuralları uygulama sunucusu üzerinde bulunduğundan istemciler 'hafif (thin)' olarak düşünülebilir ve bu da standart 2 katmanlı bir yapıya göre exe dağıtımının sorunsuz olmasını beraberinde getirir.

 
 
© 2006-2014 Modernus
design: iloyd.com